— PROČ BYSTE MĚLI ZAVÍTAT PRÁVĚ K NÁM —

Vaříme pro vaše chuťové pohárky

3 INGREDIENCE

Pouze 3 ingredience - MASO, SŮL a ČESNEK, to jsou jedinné tři věci, které používáme při výrobě našeho domácího uzeného. Žádná chemie, jako od babičky!

NÁŠ TÝM

Pod vedením šéfkuchaře Tomáše u nás v kuchyni vznikají velké mňamky a naše servírky vám je s úsměvem servírují.

DOMÁCÍ ATMOSFÉRA

U nás můžete uspořádat hostinu, rodinnou oslavu, romantickou večeři, či jen tak zajít na něco dobrého k jídlu s kámarádkou.

Suché zrání masa

Je mi potěšením Vám představit náš nový způsob, jak ještě více zkvalitnit a tím i rozšířit nabídku hovězích steaků. Jedná se o staření hovězího masa. Stařením maso získá křehkost a výraznější chuť. Jsou dvě varianty zrání, mokré a suché. My jdeme cestou suchého zrání, které je sice náročnější, ale maso je jednoznačně kvalitnější.

Suché zrání je jedním z hlavních typů zracích procesů hovězího masa. Maso je bez ochranného obalu uloženo v chladicím zařízení nejčastěji na dobu od jednoho do pěti týdnů. Přičemž chladící teplota (0 - 2 °C) umožní průběh přirozených enzymatických a biochemických procesů, které mají za následek zlepšení křehkosti a jedinečné chuti a máslové konzistence. Podmínky zrání musí být přísně kontrolovány. Maso, které zrálo suchým způsobem, se vyznačuje velmi vysokou kvalitou. S ohledem na to, že je suché zrání nákladné a časově náročné, je vyhrazeno pro vysoce kvalitní části hovězího masa, které jsme se rozhodli po dobu staření, pro ještě intenzivnější chut, balit do hovězího loje. Tudíž těmito aspekty i cena za samotný steak je poněkud vyšší.

Naše podmínky zrání:

V procesu suchého staření neexistují žádné univerzální podmínky, ale hrají klíčovou roli čtyři základní faktory:

Čas - naše minimální doba zrání je 21 dní
Teplota - v průběhu staření je maso udržováno při teplotách v rozpětí 0 - 2 °C
Vlhkost - řízení vlhkosti je podstatné pro dosažení požadovaného výsledku - ideálních výsledků je dosahováno udržením vlhkosti do 83 %
Proudění vzduchu - udržet konstantní klima v komoře na 100 kg masa není jednoduché. Proto jsme zvolili profesionální zrací skříň, abychom mohli na celý průběh dohlížet sami. Abychom z minimalizovali, respektive zamezili tvorbě bakterií, během zracího procesu přidáváme Himalájskou sůl a zrací skříň je dovybavena UV lampou. Váš Pan domácí