Okolí kolem nás

Na kole i pěšky

Nevíte kudy kam? K tomu se Vám bude hodit mobilní aplikace NA KOLE I PĚŠKY

Tato jednoduchá aplikace Vám pomůže zjistit jaké cyklostezky, stezky pro horská kola, pro pěší, pro inline, vodácké, běžkařské a naučné stezky se nacházejí ve zvolené oblasti. Ať už si dovolenou plánujete nebo se nacházíte přímo na místě, nabídne Vám v dané lokalitě několik tras. Na nich pak mapuje různé body zájmu, kterých je již zde více než 30000 - místa která stojí za to navštívit, různé atrakce, muzea, galerie, památky - ale také kde se můžete najíst, vykoupat, přenocovat nebo "okoštovat" dobré vínečko. To vše včetně kontaktů a popisu daných míst.

Kam na výborný steak po celodenním výletě? No přeci do restaurace U pana domácího s nabídkou vlastního pivečka a rozšířenou nabídkou kvalitních rumů. Nemáte již energii na zpáteční cestu? K tomu Vám poslouží VENKOVNÍ DOBÍJENÍ PRO ELEKTROKOLA ;-)

Svatá voda u Malenovic

Oblíbené poutní a výletní místo, které je hojně navštěvováno poutníky a turisty nejen z okolí, ale i ze vzdálených míst, se nachází v lesech přibližně 5 kilometrů od naší restaurace. Velmi oblíbená je voda ze zdejšího pramene. Studánka nadkrytá kamennou klenbou má v malenovickém okolí pověst léčivé vody. Nad studánkou je příkrý svah, v němž je skalní jeskyně se sochou Panny Marie Lurdské. 

Hrad Malenovice

Po dobrém obědě, máme co by kamenem dohodil malenovický hrad. Hrad byl založen v 2. polovině 14. století moravským markrabětem Janem Jindřichem. V následujících stoletích prošel několika přestavbami, které z původního gotického středověkého hradu vytvořily renesanční sídlo zámeckého typu, později ještě barokně upravené.

Část hradu je přístupná veřejnosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout například malovaný sál s pozdně gotickou klenbou a dochovanými nápisy z 1. poloviny 16. století nebo domácí kapli s malbami z poloviny 18. století a zpřístupněna je i hradní věž. Nejnovějším lákadlem je zoologická expozice, umístěná ve třech hradních sálech.

Hrad Lukov

Hrad se nachází asi 13 km od Zlína, je ve stavu zříceniny, ale je soustavně opravován.                  Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka. Díky dlouholeté práci dobrovolníků se hrad proměnil ze zanedbané zříceniny ve vyhledávaný turistický cíl, kde probíhají vzdělávací programy zaměřené zejména na děti a mládež.

ZOO Lešná

Zlínská zoo dlouhodobě patří mezi desítku nejnavštěvovanějších turistických míst České republiky, v rámci 15 českých zoo v návštěvnosti patří na druhé místo.  Zoo chová přes 200 druhů zvířat. Zvláštností je také přímý vstup návštěvníků do expozice pštrosů emu a klokanů.  V areálu zoologické zahrady se nachází zámek Lešná postavený v letech 1887-1894 podle návrhů architektů Johanna Micka a Viktora Siedka. Jde o zámek postavený v historickém stylu, který obsahuje sbírky obrazů, porcelánu a trofejí a dokumentuje vysokou úroveň bydlení na šlechtickém sídle koncem 19. století.